• Wycieczka do Poczopka

Tegoroczna szkolna wycieczka odbyła się do Nadleśnictwa Krynki - Poczopek. To malownicze miejsce zaprasza wszystkich spragnionych świeżego powietrza i kontaktu z przyrodą. Uczniowie obejrzeli ekspozycję zwierząt występujących w Puszczy Knyszyńskiej. Zbiory te były imponujące. Wystawie towarzyszyły różne odgłosy lasu, np. śpiew ptaków. Dużym zainteresowaniem cieszyło się Silvarium - miejsce obserwacji życia mrówek. W czasie wędrówki po lesie, dzieci rozpoznawały ślady zostawione przez zwierzęta i nazywały różne gatunki roślin występujące w puszczy. Duże zainteresowanie wzbudziły różnego rodzaju zegary zgromadzone wokół ośrodka. W wolierach z bliska można było obserwować chore ptaki, zdane na opiekę człowieka oraz dużą kolekcje sów. Spacer po pięknej, uroczej okolicy przerwały opady deszczu. Nie pozwolił również na rozpalenie ogniska. Ale dobry nastrój wycieczkowiczów nie opuszczał.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Kopnej Góry. Jest to miejsce położone nad rzeką Sokołdą, w którym spoczywa 46 powstańców z 1831r poległych w obronie ojczyzny.

Pełni wielu miłych wrażeń wróciliśmy do szkoły. Mimo nie najlepszej pogody wycieczka udała się.