• Szkoła za 1 zł - nowa wizja funkcjonowania Szkoły

Zasady Funkcjonowania
    Katolickiej Szkoły Podstawowej im. ks. F. Blachnickiego
    w Ramach Programu „Szkoła za 1 zł”
    na Rok Szkolny 2017/18

1. Dlaczego „Szkoła za 1 zł”?
      Bezpośrednią inspiracją do podjęcia tego programu było olbrzymie zainteresowanie rodziców Katolickim Przedszkolem im. ks. Franciszka Blachnickiego, które od 1 września 2016 r. weszło w program „Przedszkole za 1 zł” (Rodzice ponoszą odpłatność na zasadach jak dla przedszkoli publicznych). Zobaczyliśmy, że wielu Rodziców których wcześniej nie było stać na przedszkole niepubliczne z czesnym, a którym drogie są wartości chrześcijańskie mogło przysłać swoje dzieci do Przedszkola. Przedszkole odnotowało wzrost liczby dzieci o ponad 300%! Dla tych Rodziców nie był przeszkodą fakt, że grupy przedszkolne są liczne tj. liczą po około 25 dzieci.
      Jako Organ Prowadzący zadaliśmy sobie pytanie: dlaczego nie przedłużyć tego programu na Szkołę Podstawową?
    2. Co Szkoła gwarantuje w ramach złotówki miesięcznie?
      • nade wszystko wychowanie zgodnie z wartościami (wartości chrześcijańskie i patriotyczne) wyznawanymi przez Rodziców (Opiekunów) – kształtowanie liderów społecznych.
      • kształcenie na wysokim poziomie (wysoko wykształcona kadra pedagogiczna; wierzymy, że osoby dobrze wychowane naturalnie dobrze się uczą).
    3. Zasady systemu „Szkoła za 1 zł”
      • bezpłatne są wszystkie zajęcia w ramach tzw. obowiązkowej ramówki (podstawa programowa wymagana polskim prawem), świetlica (pierwszy koszyk świadczeń). Podobnie bezpłatne są zajęcia wyrównawcze oraz zajęcia z uczniami zdolnymi (drugi koszyk świadczeń).
      • płatne są wyłącznie nieobowiązkowe zajęcia dodatkowe (trzeci i czwarty koszyk świadczeń).
    4. 4 koszyki świadczeń w Szkole:
      • Koszyk pierwszy (bezpłatny): zajęcia w ramach obowiązkowej ramówki oraz świetlica np. zajęcia ruchowe (sportowe), teatralne, plastyczno-techniczne, gry rozwijające-stolikowe, schola.
      • Koszyk drugi (także bezpłatny): zajęcia wyrównawcze (dla uczniów nie radzących sobie z programem) oraz zajęcia z uczniami zdolnymi (dla uczniów, których poziom przekracza poziom podstawowy).
      • Koszyk trzeci (odpłatny) - zajęcia dodatkowe
        • jęz. niemiecki
        • jęz. angielski
        • jęz. hiszpański
        • jęz. grecki
        • kółko matematyczne
        • kółko programowania
        • kółko fotograficzne
        • kółko kulinarne
        • kółko sportowe
        • kółko taneczne
        • kółko pantomimy
        • kółko twórcze inspiracje
        • szachy
        • piłka nożna
        • scrabble
        • inne – zgodnie z zapotrzebowaniem Rodziców (Rodzice do końca maja każdego roku będą mogli zgłosić zapotrzebowanie na preferowane przez nich zajęcia).
      • Koszyk czwarty (odpłatny) - zajęcia dodatkowe specjalistyczne:
        • basen
        • robotyka
        • logopeda
        • indywidualne zajęcia muzyczne (gra na instrumentach – pianino, gitara, etc.).
      • Dlaczego istnieje koszyk drugi? Decyzja o zakwalifikowaniu ucznia na te zajęcia należy do zespołu kwalifikującego Szkoły (w zakresie koszyka trzeciego i czwartego – decyzja należy do Rodziców).
    5. Nowy system od kiedy?
      Nowy system będzie obowiązywał od 1 września 2017 r.
    6. Od kiedy nabór?
      Nabór do Szkoły w systemie 1 zł rozpoczyna się od 1 stycznia 2017 r. i trwa do końca maja 2017r.