• Św. Mikołaj w Szkole

6 grudnia 2013, w mroźne, grudniowe przedpołudnie do naszej szkoły przybył święty Mikołaj. Na gościa czekały niecierpliwie przedszkolaki, dzieci z klasy „0”- wej i uczniowie klas I-III oraz ich nauczyciele. Dzieci z klasy 0 i I wystąpiły w programie, który miał wszystkim oczekującym przybliżyć postać świętego.

„Przed wielu laty, w niewielkiej krainie, żył sobie człowiek, który do dziś słynie.Był on biskupem, w niebogatym mieście i służył Bogu całym sobą wreszcie.”….

Uzupełnieniem wierszy były piosenki o mikołajkowej tematyce.

W tym roku po raz pierwszy w spotkaniu brały udział także przedszkolakiZasłuchane dzieci z radością i wielkim przejęciem powitały świętego Mikołaja. Ten niezwykły gość przyniósł prezenty wszystkim oczekującym go. Dzieci dostały słodycze i zabawki. Radości z rozpakowywania prezentów było co niemiara. Dzieci podziękowały za niespodzianki i wizytę świętego. Ten dzień długo jeszcze będziemy wspominać z radością.