• Spotkanie z księdzem Grygotowiczem

25 lutego naszą szkołę odwiedził ks. Prałat Józef Grygotowicz, emerytowany dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Białostockiej oraz Dyrektor Studium Teologii w Białymstoku.

Jego przesłaniem życiowym powtarzanym przy różnych okazjach są słowa: życie jest krótkie, dlatego należy je dobrze wykorzystać. Ksiądz Prałat podzielił się z uczniami naszej szkoły różnymi doświadczeniami ze swojego życia, zwłaszcza z czasów, kiedy prowadził oazy młodzieżowe. Stałym uczestnikiem tych spotkań był patron naszej szkoły ks. Franciszek Blachnicki, ale zdarzało się również, że uczestniczył w nich również ksiądz Kardynał Karol Wojtyła. Do historii przeszła wędrówka Księdza Kardynała na górę zwaną przez oazowiczów górą Tabor w celu sprawowania Eucharystii podczas jednego z Dni Wspólnoty. Zdjęcie zrobione przez Księdza przy tej okazji nabrało symbolicznego wymiaru i jest powszechnie znane także na Watykanie. Zdjęcie to na żywo mogli zobaczyć także nasi uczniowie.

Spotkanie to przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Uczniowi z zaciekawieniem słuchali opowiadań księdza, chętnie zadawali mu pytania, oglądali przyniesione przez niego rzeczy, a na koniec wspólnie śpiewali pieśni. Dziękujemy Księdzu Józefowi za poświęcony czas i piękne świadectwa z życia.