• "Śniadanie daje moc"

Klasa II z naszej szkoły przystąpiła w tym roku do ogólnopolskiego programu edukacyjnego: ŚNIADANIE DAJE MOC.

Ideą programu jest przekazanie najmłodszym cennych informacji, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, o roli prawidłowego żywienia. Interaktywna forma przeprowadzenia zajęć oparta na opracowanych przez metodyka scenariuszach jest bardzo atrakcyjna dla dzieci.

W bieżącym roku szkolnym śniadaniowe święto obchodzone było 6 listopada. W tym dniu wszystkie szkoły zgłoszone do programu, w tym nasza klasa druga, zorganizowały zdrowe śniadanie. Nasi uczniowie dzielili się przyniesionymi produktami, wspólnie przygotowali zdrowe i kolorowe posiłki - była to dla nich świetna zabawa. Dodatkowo klasa II przygotowała pracę konkursową w kategorii plakat, która zajęła pierwsze I miejsce w tym ogólnopolskim konkursie z czego niezmiernie się cieszymy :)