• Rozpoczęcie Roku szkolnego 2019/20

Szanowni Rodzice,

Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Zespole Szkół Katolickich im. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku odbędzie się 02.09.2019 r.

Plan dnia:

• Szkoła czynna w godz. 7.00 – 17.00

• Godzina 9.00 Apel na rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej

• Godzina 10.00 Msza św. w kościele pw. św. Karola Boromeusza (w kaplicy, ul. Pułaskiego 94)

• po Mszy św. spotkanie z wychowawcami klas i sprawy organizacyjne w szkole (odbiór podręczników dotacyjnych, zeszytów ćwiczeń, kluczyka do szafki w szatni – prosimy nowych uczniów o przygotowanie 20 zł na kaucję za kluczyk).

Od godz 11.30 uczniowie klas I – III zostaną odprowadzeni do świetlicy szkolnej skąd będzie można ich odebrać. Uczniowie klas V – VIII posiadający zgodę na samodzielny powrót ze szkoły do domu (załącznik) będą mogli opuścić szkołę.

Uczniowie bez zgody na samodzielny powrót będą musieli czekać na odbiór rodziców w świetlicy. W tym dniu nie będzie obiadów szkolnych. Samodzielny powrót dziecka ze szkoły w ciągu roku szkolnego jest możliwy tylko i wyłącznie po złożeniu osobiście przez jednego z rodziców takiej deklaracji na liście znajdującej się u wychowawcy klasy. Bardzo prosimy o jak najszybsze dopełnienie tej formalności najlepiej w poniedziałek 02.09.19 podczas rozpoczęcia roku szkolnego. Do czasu, kiedy Państwo tego nie uczynią trzeba będzie podpisywać oddzielną zgodę na każdy dzień.

Mundurki szkolne (bluzki i bluzy) dostępne są na miejscu w sekretariacie. Można je nabywać w każdym czasie.

Strój galowy dla uczniów klas I-III
    -chłopcy – czarne garniturowe spodnie, biała koszula z kołnierzykiem i czarna jednolita kamizelka,
    -dziewczynki – granatowy serafanik (będzie można zamówić w sekretariacie podając rozmiar) i biała koszula z kołnierzykiem.

Strój galowy dla uczniów klas V-VIII
    - chłopcy – czarne garniturowe spodnie, biała koszula z kołnierzykiem i krawat z logiem szkoły (będzie dostępny do kupienia w sekretariacie). Krawat zastępuje kamizelkę.
    - dziewczynki – czarna spódniczka (długość sięgająca do kolan). Jeden model jest dostępny do zamówienia w sekretariacie. Jeżeli będzie odpowiadał można go będzie zamówić. Biała koszula z kołnierzykiem i krawatka z logiem szkoły (będzie dostępna do kupienia w sekretariacie).

Bardzo prosimy o zaopatrzenie uczniów w stroje szkolne i galowe do 13.09.2019r.
    Zapisy na obiady szkolne pod linkiem przyjmowane są do czwartku 29.08.2019 : https://forms.gle/pUck1vTACJWqjsD19
    Zapisy na Basen
    Tylko do 6 września będzie można zapisywać uczniów na basen. W roku szkolnym 2019/2020 zajęcia na Pływalni Rodzinnej przy ul. Stromej będą się odbywały w następujących dniach:
    Wtorek godz. 14.45-15.30 basen sportowy dla klas VI-VIII (dostępne 42 miejsca)
    Środa godz. 13.15-14.00 brodzik dla klasy I (dostępne 16 miejsc) i II (dostępne 8 miejsc)
    Piątek godz. 13.15-14.00 - brodzik dla klasy III (dostępne 14 miejsc) i II (dostępne 10 miejsc) -basen sportowy dla klasy III (wyłącznie dla osób dobrze pływających – 5 miejsc) oraz dla klasy V – 16 miejsc.
    Miesięczna opłata za basen wynosi 80zł.
    Decyduje kolejność zgłoszeń! Zgłoszenia przyjmowanie są na liście w sekretariacie.

Uwaga: Deklaracja uczęszczania dziecka na basen jest deklaracją obowiązującą przez cały rok szkolny 2019/2020. Nie będzie możliwości wypisania się z basenu. Jeżeli dziecko nie będzie jeździło na basen z różnych powodów i tak trzeba będzie za niego zapłacić. Jedyną możliwością rezygnacji z basenu będzie znalezienie na swoje miejsce innej chętnej osoby. Bardzo prosimy o przemyślane decyzje w tej kwestii.