• Msza Święta w Tygodniu Wychowania

14 września uczestniczyliśmy w archikatedrze w uroczystej Eucharystii w ramach VI Tygodnia Wychowania, który odbywał się pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”.

W homilii ks. Wojciech Rogowski podkreślił, że wzorem wychowawcy jest Jezus Chrystus, ukazujący miłosierną miłość Ojca. Wyjaśniał, że to On uczy nas mądrej, czyli wymagającej i odpowiedzialnej miłości.

Na zakończenie Eucharystii abp Edward Ozorowski zawierzył dzieci i młodzież rozpoczynającą rok szkolny Bożej opiece. Metropolita białostocki podkreślił także, że proces wychowania trwa całe życie oraz że wychowaniu powinno towarzyszyć samowychowanie. Życzył rodzicom i wychowawcom, aby tak przygotowali dzieci i młodzież do dorosłego życia, aby ci byli zdolni przeżyć je dobrze i odpowiedzialnie.

Po Mszy św. mogliśmy wysłuchać koncertu chórów uczestniczących w programie Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska pod dyrekcją prof. Anny Olszewskiej.