• Misja i wizja

„Istniejemy po to, aby dać dzieciom fundamenty, by w przyszłości one mogły budować lepszy świat.”

Wizja naszej szkoły:

Podstawą i odniesieniem w nauczaniu i wychowaniu w szkole są wartości chrześcijańskie.

Naszym celem jest przygotowanie uczniów, którzy:

• są świadomi swojej tożsamości,
    • są twórczy i otwarci na innych,
    • potrafią rozpoznawać dobro i zło i wybierać dobro,
    • są zdolni podjąć wyzwania współczesnego świata,
    • są dobrze przygotowani do uczestnictwa w dalszym etapie kształcenia;

Dążymy, aby nasi uczniowie wprowadzali w życie ideę Patrona szkoły – bycie „Nowym Człowiekiem”

• zintegrowanym w swojej osobowości,
    • posiadającym siebie w dawaniu siebie,
    • realizującym siebie przez służbę,
    • prawdziwie wolnym.

Formacja duchowa:

Szczególne miejsce w wizji Szkoły zajmuje formacja duchowa dzieci, nauczycieli i rodziców.

Jest ona prowadzona przy pomocy różnorodnych form. Dla dzieci jest to: modlitwa na rozpoczęcie i zakończenie zajęć, wspólna modlitwa społeczności szkolnej, Anioł Pański, comiesięczne Msze Święte, rekolekcje szkolne;

Nauczyciele mają wspólny czas modlitwy dwa razy w tygodniu, dbają o własny rozwój duchowy poprzez uczestnictwo w spotkaniach formacyjnych organizowanych przez szkołę, dniach skupienia oraz dorocznych rekolekcjach zamkniętych. Swoją chrześcijańską postawą starają się być wzorem godnym naśladowania.

W trosce o duchową formację rodziców szkoła organizuje comiesięczne spotkania formacyjne.