• Konkurs "W BARWACH BIAŁO-CZERWONYCH"

Wychowanie patriotyczne jest jednym z założeń Systemu Wychowawczego "Nowy człowiek", który jest realizowany w Katolickiej Szkole Podstawowej im. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku. Uczniowie rozpoznają swoje miejsce w świecie jako Polacy, znają swoją tożsamość narodową, historię, kulturę, tradycję, uczą się poszanowania symboli narodowych i religijnych, przy poszanowaniu tradycji, obyczajów, kultury i religii innych. Kierują się zasadą "BÓG, HONOR, OJCZYZNA".

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie "W barwach biało-czerwonych", organizowanym przez Zarząd Podlaskiej Rodziny Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Zadaniem konkursowym było opracowanie i zrealizowanie własnego, dostosowanego do potrzeb szkoły przedsięwzięcia, które zintegruje społeczność szkolną w przygotowaniu dekoracji na Święto Uchwalenia Konsytucji 3 Maja i Święto Flagi w szkole lub na zewnątrz budynku szkolnego, np. na elewacjach budynków.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji zamieszczonej poniżej, pokazującej zrealizowany projekt.

Pliki do pobrania: