„…IDĄ ŚWIĘTA, WIELKANOCNE IDĄ ŚWIĘTA…”

PREZENACJA ZWYCZAJÓW WIELKANOCNYCH

11 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbyła się prezentacja zwyczajów wielkanocnych. Podczas imprezy, która na stałe już wpisała się do kalendarza uroczystości szkolnych, klasa III przybliżyła dawne i współczesne tradycje Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie opowiedzieli o wydarzeniach związanych z Wielkim Postem, Niedzielą Palmową, Triduum Paschalnym, Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego oraz Poniedziałkiem Wielkanocnym. Dzieci z klasy III wraz z rodzicami przygotowały potrawy wielkanocne. Na stole znalazły się faszerowane jajka, smakowity żurek, wyśmienita kiełbasa, wędliny, lukrowane mazurki, sernik i pękate baby. Uroczystość przebiegała we wzniosłej atmosferze, ale nie zabrakło także elementów żartobliwych – smagania palmą i polewania wodą. Na koniec spotkania uczniowie poczęstowali wszystkich obecnych przygotowanymi przysmakami.