• Dzień Talentów

W Katolickiej Szkole Podstawowej im. ks. F. Blachnickiego pierwszy dzień wiosny upłynął na odkrywaniu talentów dzieci i pasji zaproszonych gości. Obchody Dnia Talentów rozpoczęły się od obejrzenia przygotowanej przez panią Dorotę Malesińską prezentacji multimedialnej pt.: „Zdolności, uzdolnienia, talent… ”.

Uczniowie poznali ludzi, którzy w dawnych epokach zasłynęli talentem w różnych dziedzinach nauki i sztuki. Należą do nich Leonardo da Vinci, Mikołaj Kopernik, Thomas Edison, Ludwik Pasteur, Fryderyk Chopin, Stanisław Wyspiański, Jan Matejko i wielu, wielu innych. Często niezrozumiani przez sobie współczesnych, wyprzedzali czasy, w których przyszło im żyć.

Na obchody Dnia Talentów zaproszono ludzi z pasją. Jedną z tych osób była zawodowa fryzjerka pani Ewa. Fryzjerstwo stało się nie tylko jej sposobem na życie, ale również wielką pasją. Zarówno dziewczynkom jak i chłopcom podobały się fryzury wykonane przez panią Ewę. O zamiłowaniu do latania szybowcami opowiadał pan Konrad, którego praca zawodowa ma  niewiele wspólnego z lataniem. Jest bankowcem.

Uczniowie również mogli zaprezentować  się w  tańcu, śpiewie, grze na instrumentach muzycznych.Franek z kl. IV z wielkim entuzjazmem opowiadał o strzelaniu z łuku, demonstrował  swoje umiejętności strzeleckie, czym wzbudził wielkie zainteresowanie kolegów.

W dalszej części dnia wszyscy uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami plastycznymi, bowiem w niedługim czasie na stoisku kiermaszu pojawiły się pisanki, baranki, koguciki i pocztówki świąteczne.

Szybko minął dzień pełen atrakcji i niespodzianek.  Mamy nadzieję, że będzie inspiracją dla wielu, aby odkryć i rozwijać swoje talenty.

Warto od najmłodszych lat zachęcać dzieci do poszukiwania tego, w czym mogłyby się spełniać już jako dorośli ludzie. Warto zarażać pasją do rzeczy ciekawych i niezwykłych.

MD.