• Dzień KEN

14 października, w Dzień Komisji Edukacji Narodowej, w naszej szkole miały miejsce dwie ważne uroczystości: ślubowanie klasy I oraz świętowanie Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

Uczniowie klasy I na Mszy Świętej złożyli swoje pierwsze, uroczyste ślubowanie. Następnie starsi uczniowie i nauczyciele odnowili swoje przyrzeczenia. Po Mszy Świętej, w szkole, Pani Dyrektor pasowała wszystkich pierwszoklasistów na uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej. Najwięcej emocji budził ołówek, którym owo pasowanie zostało wykonane.

Apel z okazji Dnia Nauczyciela przygotowała klasa II. Uczniowie pochwalili się swoimi umiejętnościami teatralnymi – zaprezentowali  śmieszne scenki sytuacyjne z życia szkoły. Na zakończenie wszystkim pracownikom zostały wręczone kwiaty, wykonane przez uczniów klasy II.

Ulubionym momentem Dnia Komisji Edukacji Narodowej są lekcje prowadzone przez uczniów najstarszej klasy. Młodsi koledzy czekali z niecierpliwością na to, co przygotowali im „nowi” nauczyciele i… nie zawiedli się.