• Absolwenci o szkole

Wypowiedź Jakuba Targońskiego – absolwenta Katolickiej Szkoły Podstawowej im. ks. F. Blachnickiego z roku …….

Ukończyłem Katolicką Szkołę Podstawową im. ks. F. Blachnickiego jakieś 10 lat temu. Obecnie jestem klerykiem, alumnem IV roku Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Szkoła miała bardzo duży wpływ na moje życie. Położyła zasadniczy fundament w moim życiu. Pozwoliła mi przetrwać najtrudniejszy czas przed studiami tj. gimnazjum, jak i wejść później konkretnie w chrześcijańskie życie.

Dzięki szkole zapoznałem się też z Ruchem Światło-Życie ks. Franciszka Blachnickiego. Uczestnicząc w formacji Ruchu Światło-Życie mogłem osobiście spotkać Jezusa. Szkoła przygotowała w jakiś sposób miejsce, na które mógł wejść Jezus w moim życiu i zasiąść na swoim tronie.

Szkoła miała też bardzo duży wpływ na moje powołanie. Wprawdzie pytanie o powołanie pojawiło się trochę później, ale to szkoła przygotowała mnie na to pytanie. Szczególnie dużo dała postawa nauczycieli, którzy sami osobiście spotkali Jezusa, którzy osobiście doświadczyli miłości Bożej w swoim życiu.

Do dziś cenię w szkole nauczanie, szczególnie poziom, który był dość wysoki. Później w gimnazjum nie miałem problemu z uczeniem się, ponieważ szkoła wypracowała we mnie wzorce i sposoby uczenia się.